رفتن به محتوا رفتن به پابرگ
کواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو

 

گواهینامه ایزو , معیاری بین المللی برای استاندارد بودن سیستم مدیریت سازمان است  . شناخته شده ترین و کاربردی ترین استاندارد ایزو در جهان ایزو 9001 است . استانداردها متناسب با نیاز ها ی سازمان / شرکت ها هرچند سال یکبار با هدف کارایی بیشتر به روز رسانی و توسعه می یابند .استانداردهای ایزو در بیشتر کشورهای دنیا به عنوان استاندارد بین المللی پذیرفته شده اند .به همین دلیل استانداردهای ایزو به عنوان یک تایید بین المللی و برای ارتباط شرکت ها با همکاران و شرکای خود در سرار جهان الزامی هستند.

اخذ گواهینامه ایزو

شرکت صادرکننده گواهینامه ایزو توسط یک سازمان اعتباردهنده براساس الزامات استاندارد ایزو 17021 ارزیابی و تایید می شوند . روند اعتبار بخشی شرکت های صدورگواهینامه در تمام دنیا یکسان و دارای الزامات و روش تایید مشابه می باشد . صدورگواهینامه ایزو در قالب شرکت صدورگواهینامه DNW و یا هر مرجع صدور دیگری توسط کارشناسان ما امکان پذیر است .

مراحل اخذ ایزو

مانند هر تاییدیه و گواهینامه دیگری اخذ گواهینامه ایزو نیازمند آموزش مفاهیم و الزامات استاندارد ، پیاده سازی و بهره وری از امکانات و رسیدن به اهداف تعریف شده و درنهایت بررسی و آزمون توسط مرجع دارای صلاحیت می باشد .

گواهینامه های سیستم مدیریت تدوین شده توسط سازمان ایزو به صورت سه ساله در ابتدا و پس از اولین ممیزی صادر می شوند . صدور سه ساله به معنای اعتبار سه ساله گواهینامه ها نیست و باید به صورت سالیانه طی سال های دوم و سوم نیز ممیزی انجام شود .

با عدم تایید توسط شرکت صدورگواهینامه ها بسته به میزان عدم انطباق با استاندارد مورد نظر گواهینامه ها تعلیق و باطل می گردند . در صورت ابطال گواهینامه و یا پس از گذشت سه سال از اولین صدور ، در صورت درخواست شرکت متقاضی ، گواهینامه ها باید از ابتدا با کد جدید صادر شوند. در صورت عدم اطمینان از انتخاب مرجع یا هرگونه پرسش در زمینه استانداردهای ایزو کارشناسان ما به شما مشاوره رایگان می دهند .

هدف از گرفتن گواهینامه ایزو

سازماندهی فرایندها ، بهبود کارایی فرآیندها ، بهبود مستمر، مستندسازی و ایجاد گزارش ، مدیریت و کاهش ریسک ها ، به روز رسانی مدیریت سازمان
برآورده کردن نیازهای مشتری و الزامات قانونی ، تبلیغات ، الزام از سوی کارفرمایان و شرکا

مدارک لازم برای دریافت گواهینامه ایزو

ایزو برای انواع کسب و کار مستقل از زمینه کاری و اندازه و گستره کار قابل صدور است . شما برای بهبود عملکرد کسب وکار خود و جلب رضایت مشتری اقدام به دریافت گواهینامه ایزو می کنید . اقدام به دریافت گواهینامه ایزو نیازمند داشتن مدارک خاصی نیست شما با داشتن یک شرکت یا کسب و کار و تعریف زمینه کاری و روند انجام کارها در مجموعه خود می توانید اقدام به دریافت گواهینامه ایزو نمایید .

گواهینامه ایزو معتبر را از کجا بگیرم ؟

همانگونه که در بخش اخذ گواهینامه ایزو توضیح داده شد . اعتبار گواهینامه ایزو به اعتبار مرجع صادر کننده آن بستگی دارد . مرجعی که توسط یک نهاد معتبر بین المللی تایید شده باشد می تواند مورد اعتماد شما باشد . برای مثال مراجعی چون DAKKS ، NACI ، ASCB و یا به طور کلی شرکت هایی که AB آنها عضو IAF هستند دارای اعتبار می باشند .

متاسفانه با رواج گواهینامه های ایزو تقلبی در ایران و ورود افراد سودجو و غیر متخصص ، احتمال اینکه شما گواهینامه ایزو غیر معتبر دریافت کنید کم نیست . برای پیشگیری لازم است که شما تنها به نام شرکت یا شخصی که خود را امین شما معرفی می کند اعتماد نکنید و تنها قیمت و سرعت دریافت گواهینامه برای شما ملاک نباشد . اگر با عبارت هایی چون ” ایزو فوری ” و ” ایزو ارزان ” برخورد کردید حتما پیگیر مرجع اعتباربخشی آن شرکت باشید . در بسیاری موارد کالا یا خدمات ارزان برای شما بسیار گران تمام می شود .

کاربرد گواهینامه ایزو در مشاغل مختلف

برخی استانداردها برای تمام مشاغل کاربردی هستند مستقل از زمینه کاری و اندازه شرکت مانند ایزو 9001 ، ایزو 10002 ، ایزو 10004 . استاندارد ایزو 50001 ، مدیریت انرژی و ایزو 10668 ارزش گذاری برند و ایزو 10015 مدیریت پروژه نیز برای تمام شرکت ها کاربردی هستند .

استانداردهای ایزو هر چند سال یکبار به روز رسانیی و یا با استانداردهای دیگر جایگزین می شوند . معمولا تغییر در یک استاندارد سیستم مدیریت مانند ایزو 9001 ، منجر به تغییرات در سایر استانداردهای سیستم مدیریت نیز می گردد.

 نفت گاز و پتروشیمی

استاندارد های تخصصی صنعت نفت و گاز و پتروشیمی با در نظر داشتن شرایط و ریسک های موجود در این صنایع تدوین شده اند از جمله می توان به ایزو 9001 ، ایزو 29001 ، ایزو 14001 ، ایزو 45001 و برخی استانداردهای بین المللی دیگر مانند HSE اشاره کرد . کلیه تولید کنندگان ، تامین کنندگان و پیمانکاران این صنعت ملزم به دریافت این استانداردها از سوی کارفرمایان یا شرکای خود هستند .

آزمایشگاه های سنجش و کالیبراسیون

استاندارد ایزو 17025 ، سیستم مدیریت کیفیت در آزمایشگاه های تست و کالیبراسیون می باشد . آزمایشگاه های مستقل و شرکت ها تولیدی برای تایید نتایج تست و کالیبراسیون خود بایستی اقدام به پیاده سازی و دریافت گواهینامه ایزو 17025 از مراجع اعتباربخشی مورد تایید سازمان بین المللی ILAC نمایند . در ایران مرکز ملی تایید صلاحیت ایران تنها مرجع معتبر صدورگواهینامه ایزو 17025 است .آزمایشگاه ها ی طبی مراکز درمانی و صنایع تجهیزات پزشکی . 

ایزو 15189 سیستم مدیریت کیفیت در آزمایشگاه های تشخیص طبی است . در بسیاری نقاط با استاتدارد ایزو 9001 هم پوشانی دارد . مرجع تایید و صدوراین گواهینامه در ایران وابسته به وزارت بهداشت و درمان می باشد .

ایزو 9001 به همراه IWA1 به عنوان راهنمای بهبود فرایند در مراکز خدمات درمانی و بیمارستانی کاربردی هستند و و استاندارد ایزو 13485 مختص تولید کنندگان و تامین کنندگان تجهیزات پزشکی می باشد .

خودرو سازی

استاندارد ایزو تی اس 16949 استاندارد تخصصی سیستم مدیریت کیفیت در صنایع خودروسازی می باشد . دریافت گواهینامه ایزو 16949 در ایران بایستی از مراجع مورد تایید سازمان صنایع صورت گیرد جهت استعلام و آگاهی باید به سازمان های مربوطه مراجعه شود . 

صنایع غذایی

سازمان بین المللی ایزو برای صنایع غذایی نیز سیستم های مدیریت کیفیت با الزامات خاص تدوین کرده است . استانداردهای ایزو 9001 ، ایزو 22000 از جمله کاربردی ترین استانداردها در صنایع غذایی هستند . از جمله استانداردهای کاربردی دیگر در صنایع غذایی GMP و HACCP هستند . علاوه براین استانداردهای گوناگونی در قالب استانداردهای بین المللی و منطقه ای برای صنایع غذایی وجود دارد که متناسب با محدوده فعالیت و منطقه ای که در آن هستیدمتفاوت می باشد . 

برای مشاوره رایگان در مورد خدمات صدورگواهینامه ایزو متناسب با نوع فعالیت و نیازتان با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما بهترین گزینه ممکن را به شما معرفی کنند .

آدرس

تهران خ شریعتی قلهک کوچه سجاد پلاک 70 واحد 9

شماره تماس

09123167870

021-22621530

طراحی و پشتیبانی  3klik.ir

به بالا بروید تماس با ما