رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به پابرگ

مشاوره ایزو

مشاوره ایزو و استانداردهای سیستم مدیریت می تواند چالش زا برای مشاور و کارفرما باشد.  دانش و تجربه و توانایی انتقال مطالب از سوی مشاور و میزان همکاری کارفرما می تواند کمک شایانی در مسیر پیاده سازی استاندارد و رسیدن به اهداف باشد .

برخی استانداردهای سیستم مدیریت عمومی هستند و پیاده سازی آنها نیاز به رعایت الزامات خاص و هزینه بر برای شرکت ها ندارد . استاندارد سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001  متناسب با زمینه فعالیت و دامنه کاربردی که برای اجرای آن تعریف می شود از این گونه است .

تعداد مشاورانی که  آشنایی کافی برای پیاده سازی ، آموزش و نظارت بر اجرای الزامات این استاندارد را دارند بیش از استانداردهای تخصصی تر است . البته دلیل اصلی آن نیز  فراگیری این استاندارد می باشد .

هدف از مشاوره ایزو چیست؟

  • آموزش استاندارد برای پرسنل
  • شناسایی نقاط ضعف و قوت شرکت در مسیر استانداردسازی
  • راهنمایی در سازماندهی فرایندها : مستندسازی و ایجاد گزارش :  مدیریت و کاهش ریسک ها  :  به روز رسانی مدیریت سازمان
  • نظارت بر  پیاده سازی استاندارد
  • مدیریت و انجام ممیزی داخلی
  • راهنمایی در رفع عدم انطباق ها با استاندارد موضوع مشاوره
  • همراهی در انجام ممیزی خارجی

خدمات مشاوره ایزو

مانند هر تاییدیه و گواهینامه دیگری اخذ گواهینامه ایزو نیازمند آموزش مفاهیم و الزامات استاندارد ، پیاده سازی و بهره وری از امکانات و رسیدن به اهداف تعریف شده و درنهایت بررسی و آزمون توسط مرجع دارای صلاحیت می باشد .

تهیه و پیشنهاد پيش‎نويس برنامه زمانبندی پروژه به شرکت کارفرما، بر اساس مدت زمان انجام قرار داد حداكثر يك هفته پس از عقد قرار داد.

آموزش پرسنل کارفرما در مورد مفاهیم و الزامات استاندارد

همفکری و مشاوره در : انتخاب نماینده مدیریت شرکت کارفرما.

طراحی چارت سازمانی، شرح وظایف و نیاز سنجی آموزشی شرکت کارفرما.

شناسایی فزایندهای سیستم مدیریت كيفیت ، و تعیین توالی و تعامل این فرایندها ، تعیین شاخصهای ارزیابی فرآیند و ایجاد مکانیزم پایش فرآیند بر اساس واقعيات شركت كارفرما.

طراحي مدارك سيستم مديريت شامل طراحي روشهاي اجراي و دستورالعملهاي كاري و فرمها ، به منظور تطبيق با نيازمندي هاي استاندارد

توجيه پرسنل كارفرما در مورد مفاد روشهای اجرايی و دستورالعملهای كاری ارائه شده، و اصلاح و تكميل اين مدارك بر اساس توافق مشاور و پرسنل مرتبط كارفرما .

نظارت بر اجرای سيستم مديريت كيفيت در شركت كارفرما و رفع ایرادات احتمالي .

همراهی در انجام ممیزی داخلي

نگهداری سیستم مدیریت

سیستم های مدیریت نیازمند نگهداری و به روز رسانی هستند . مدیرانی که پایبند به  نگهداری سیستم مدیریت هستند و باور به پیشرفت از طریق اجرای درست استاندارد در مجموعه خود دارند یا به صورت داخلی دپارتمانی تحت عنوان تضمین کیفیت راه اندازی می کنند و یا از شرکت های مشاور در این راه کمک می گیرند .

شرایط  لازم برای  اجرای  تعهدات  مشاور

بررسي و نهايي كردن و تصويب برنامه زمان­بندی پروژه حداكثر يك هفته پس از ارائه آن توسط مشاور

معرفي يك فرد واجد صلاحيت به عنوان نماينده مديريت و اعطاي اختيارات كافي به اين فرد براي انجام وظايف مربوط به استقرار و حفظ سيستم مديريت كيفيت شركت و همكاري با مشاور

حمايت همه جانبه از مشاور و نماينده مديريت براي انجام وظايف مرتبط در تحقق موضوع قرار داد، شامل تامين منابع، تصميم­گيری هم راستا با استقرار منويات و الزامات اين سيستم و اعمال اين تصميمات در كليه سطوح سازمان.

معرفی افراد كليدي كه مسئوليت اجراي سيستم مديريت كيفيت را بر عهده دارند به مشاور بمنظور آموزش آنها در زمان توافق شده با كارفرما و اختصاص وقت اين افراد، طي دوره آموزشي، فقط به همين امر، بطوری كه افراد با آرامش و تمركز در دوره آموزشی شركت كنند.

مطالعه و بررسي و نهايي كردن كليه مدارك و اطلاعاتي كه مشاور ارائه مي كند، حداكثر طي يك هفته كاري.

اجراي روشهاي اجرايي و دستورالعملهاي نهايي شده بر اساس برنامه زمان بندی پروژه.

كارفرما متعهد به برطرف كردن كليه عدم انطباقهايي است كه طي دوره استقرار سيستم مديريت كيفيت از طرف مشاور يا ارگان گواهي دهنده اعلام مي شود.

كليه اطلاعات ارائه شده توسط مشاور فقط براي شركت كارفرما مي باشد و كارفرما نسبت به حفظ اين اطلاعات در درون سازمان و جلوگيري از انتقال آن به طرفهاي برون سازماني كمال رازداري را اعمال می كند.

بستن قرارداد با شرکت صادر کننده گواهی و انجام هماهنگی های لازم برای انجام ممیزی و اخذ تائیدیه منطبق با برنامه زمانی  پیاده سازی استاندارد

برای مشاوره رایگان در مورد خدمات مشاوره  مورد نیازتان با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

آدرس

تهران خ شریعتی قلهک کوچه سجاد پلاک 70 واحد 9

شماره تماس

09123167870

021-22621530

طراحی و پشتیبانی  3klik.ir

تماس با ما